קירות וירטואליים

אמנדה מול סוקרת כמה מהשינויים שהתרחשו בעיצוב המרחב המשרדי. בשנות ה-90 של המאה הקודמת מרחבים נפרדים באמצעות קירות התחילו לפנות את מקומם כוכים שעוד נתנו תחושה של פרטיות אבל באותו הזמן גם תחושה של מרחב. בהמשך גם הכוכים נעלמו לטובת מרחבים פתוחים. התפיסה הזאת כמובן חסכה בשטח, וגם בהשקעה כספית, אבל ליוותה אותה גם תפיסה אידאולוגית – עובדים עכשיו יוכלו לעבוד יחד. אך מה לעשות, ומחקרים מראים שהמרחבים הפתוחים אינם מעודדים את העבודה המשותפת. מתברר שעובדים רוצים יותר פרטיות. ודווקא ה-AirPods של אפל מסייעים במטרה הזאת. כאשר עובד יושב עם ה-AirPods הוא כאילו רומז שהוא עסוק ואין להפריע לו:
According to Ethan Bernstein, a professor at Harvard Business School who studies organizational behavior, it makes sense that this subtle tactic for avoiding constant interaction has seeped into office environments. “People are very good at creating spaces for themselves, and these days you look at everybody and almost without exception they’re on their phones with headphones in their ears,” he says. In a 2018 study, Bernstein and his team found that open offices decrease face-to-face interaction among co-workers by as much as 70 percent, in stark contrast to the designers’ stated goal of collaborative teamwork.

Workers Love AirPods Because Employers Stole Their Walls

מפני שהאזניות האלו אינן קשורות בחוט לטלפון אפשר להסתובב במשרד איתם באופן חופשי, ועובדים אחרים אינם יודעים אם אתה מאזין למוזיקה או אולי נמצא בדיון קבוצתי דרך הטלפון. התוצאה היא שגם במרחב פתוח אף אחד איננו מפריע אותך. הקירות אינם נראים, אבל הם שוב קיימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

css.php