המיידיות היא רק חלק מהעיתונאות


קן רונקוביץ, כמו רבים אחרים בעקבות הבחירות באירן, מהרהר על ההשינויים בדרך שבה אנחנו מקבלים חדשות. הוא מודה שבעבר הוא לא היה בין המתלהבים מ-Twitter, ומביא כדוגמה המידע שהגיע אליו דרך Twitterסביב נושא תקשובי לעומת המידע שהגיע אליו טיפה מאוחר יותר דרך בלוגים. המידע דרך הבלוגים היה איכותי יותר בהרבה. הוא מוסיף:

It's one reason why I don't see traditional journalism dying even if many of the traditional old media institutions do die. We will still need trained and trusted writers to give us information that is researched and edited. Yes, the reporter on the scene may be shooting video and posting to Twitter on her smartphone first, but then I want her to sit down and write a more detailed account.

אבל אין זה אומר שהוא פוסל את הכלי. הוא מוכן להודות שהיה לו מקום חשוב בהפצת ידיעות, והוא עשוי להתפתח למשהו עוד יותר יעיל בעתיד:

So, I give in. Twitter is making a difference. Maybe the tool that really works will not actually be Twitter, but some new tool that owes its life to Twitter. Maybe the attention to Twitter has been overdone. The protests would have occurred without social networks, but not in the same way.

        Serious Twittering

עיתונאים טובים בוודאי ילמדו לנצל את היכולות של הכלי, וקוראי חדשות נבונים יצליחו להבחין בין עיתונאים טובים ופחות טובים. והכלים עוד ישתכללו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

css.php