האם המטוטלת חוזרת למומחיות?


כתבה בלוס אנג'לס טיימס סוקרת את עלייתה, ואולי גם את דעיכתה, של המדיה החברתית כמקור אמין להמלצות קנייה. סקרים הראו שבשנת 2005 אמריקאים נטו לסמוך על ההמלצות של עמיתיהם ברשתות חברתיות למיניהן, והאמינו פחות ל-"מומחים", ויודעי דבר מוסמכים. התופעה עוד קיימת, ולדוגמה הכתבה מביאה את ההחלטה של פפסי לא לפרסם בסופרבול, ובמקום זה להשקיע במבצע מבוסס מדיה חברתית. אבל בכל זאת, אולי משהו משתנה והצרכן חוזר לסמוך על ה-"מומחה"?

According to the survey, since 2008 the number of people who view their friends and peers as credible sources of consumer and business information dropped by almost half, from 45% to 25%. Similarly, in the past year, the number of people who view peers as credible spokespersons also slipped. Even more strikingly, however, after a precipitous decline earlier in the decade, informed consumers have regained trust in traditional authorities and experts.

        Breaking through the noise of social media

לא ברור מה גורם לשינוי, או אפילו אם יש באמת חזרה לאותם מקורות מוסמכים שפעם האמנו בהם. סביר להניח שכאשר כולנו כבר מסתובבים ברשתות חברתיות, ושאפשר להיות "חבר" עם קוקה קולה או עם מקדונלדס, התחלנו להבין שגם שם "אנשים כמונו" ברשתות לא בהכרח אמינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

css.php