אין שיטתיות בלמידה (אישית)


סטיבן דאונס מגיב לפוסט של הרולד ג'ארש בו הוא מתאר מספר דוגמאות של ניהול ידע אישי (Personal Knowledge Management). דאונס מציין שהוא איננו מוצא מהו לא בסדר בדוגמאות, אבל הוא איננו יכול לצייר (או לתאר) את תהליך ניהול הידע של עצמו, וזה משום שהתהליך משתנה מיום ליום.

For me, honestly, I probably couldn't draw a picture. It's different every day, it's random and chaotic, I follow where my inclinations lead me, write when the mood strikes me, don't do what I'm told, trust my experiences and distrust theory (even my own).

        Other PKM processes

קל לי להזדהות איתו. לעתים קרובות מדי מנסים להראות לנו שיש כלים שבאמצעותם אפשר לארגן את הלמידה שלנו, אבל כל פעם שעושים זאת אני מתרשם שהדגש הוא על כלי זה או אחר, ולא על הלמידה, שבאופן בלתי-נמנע מבולגן ולא עקבי. אני לומד … ותמיד מגלה שאני לומד בדרכים שונות ובאמצעות כלים שונים. מספיק.

One thought on “אין שיטתיות בלמידה (אישית)”

  1. אחת הבעיות שאני נתקל בהן היא ריבוי הכלים הקיימים וקצב הפיתוח של כלים חדשים. לפעמים הצרכים שלנו משתנים לאט לעומת קצב היצירה של כלים חדשים או פיצ'רים חדשים לכלים – אבל תמיד ישכנעו אותנו שהכלי האחרון שנוצר – הוא גם המתאים ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

css.php